דף הביתמופעיםMaking Sense | מאת שירה אביתר עברית English
פסטיבל מחול ארנבת מרץ | מופעים שונים של גוף
 
Making Sense 
מאת שירה אביתר

זוהי עבודה שהיא הצלבה ומפגש, תוצר לוואי של יצירה, עבודה המתבוננת בכוריאוגרפיה של התהליך היצירתי. מהו האובייקט של התהליך היצירתי? מה נפער בינו לבין היצירה? אנו מתבוננים בהעלמות/נוכחות, מחיקה/חיבור כאפשרות ליצירה. האם ההווה בנוי מחלקיקי הפוטנציאל של הרגע שלפני, מה שלא בחרנו בו נופל לתוך העכשיו ובונה את הרגע הזה?
 
ב- 2015 כחלק מלימודיי בתוכנית לכוריאוגרפיה בכלים, הצגתי פרזנטציה בפסטיבל ארנבת מרץ שממנה נולדה לבסוף העבודה צהלולי-גוף והפוטנציאל של החומרים שלא מומשו, נשארו באוויר, מחפשים לנחות.ב-2018 התחלתי עבודה יחד עם ענת עמרני, אביתר סעיד, ענת ועדיה ואייל ברומברג ששואלת על המפגש בין צורה ותוכן, בין סימן להוויה, בין הממוסגר לחמקמק.
 
אנו שוהים במרווח בין חומר לפשר, בין הידוע מראש לידוע מגוף, בין שפה מכוננת למה ש"ישנו". באמצעות הנכחת החומריות של הדברים, כלומר הקיום שלהם בעולם כחומר, כאובייקט ממשי, אנו מבקשים להצביע על קיומן של מערכות משמעות, סדר ושליטה, פרי המצאה אנושית.

בהשתתפות: שירה אביתר, אייל ברומברג, אביתר סעיד, ענת ועדיה, ענת עמרני.

יעוץ דרמטורגי: מאי זרחי | תודה לרן בראון


העבודה נוצרה במסגרת שהות אמן במרכז כלים ובמרכז קהילתי ערבי יהודי ביפו.  בעזרת "בית הספר לאומנויות המחול –סמינר הקיבוצים", בתמיכת מפעל הפיס.

powered by Tagonet